Uudised/Üritused

Üleskutse: küüditamise ohvrite mälestamine 25. märtsil 2017

MTÜ Tulipisar, Eesti Üliõpilaskondade Liit, Eesti Õpilasesinduste Liit ja Eesti Noorteühenduste Liit kutsuvad inimesi meenutama märtsiküüditamise aastapäeval, 25. märtsil, kõiki küüditamise ohvreid mälestusküünalde süütamisega. Märtsiküüditamise käigus viidi 1949. aastal Eestist loomavagunites Venemaale üle 20 000 süütu inimese. Alates 2010. aastast on saanud traditsiooniks korraldada märtsiküüditamise aastapäeval kõigi küüditatute mälestuseks avalik küünalde süütamine, mis toimub käesoleval aastal kaheksandat korda.

Hoiame küünlaid süüdates elavana mälestust süütutest inimestest, kes kannatasid okupatsioonivõimude inimsusevastaste kuritegude ja terrori all, ning seisame selle eest, et küüditamised ei korduks enam kunagi.

Ootame inimesi küünlaid süütama 25. märtsil algusega kell 18.00 Tallinna Vabaduse väljakule ja Tartu Raekoja platsile. Mõlema linna peale kokku on plaanis süüdata üle 20 000 küünla. Küünlad süüdatakse ka Pärnus Rüütli platsil. Tallinna Vabaduse väljakul näeb projektsiooni rohkem kui 32 000 represseeritu nimega, kes määrati 1949. aastal Eestist küüditamisele. Palume kõigil osalejatel kalmuküünlaid ja süütajaid kaasa võtta.

Mälestusüritust korraldavad MTÜ Tulipisar, Eesti Üliõpilaskondade Liit, Eesti Õpilasesinduste Liit ja Eesti Noorteühenduste Liit. Ürituse läbiviimist toetavad SA Unitas, Inimõiguste Instituut ja Okupatsioonide Muuseum.

Lisainfo:
MTÜ Tulipisar
e-post: info @ tulipisar.ee
ürituse lehekülg sotsiaalmeedias

Osale!

MTÜ Tulipisara eesmärkide saavu­tamisele ning tegevusele saab kaasa aidata meist igaüks. Lihtsaim viis selleks on osaleda meie poolt korraldatavatel mälestusüritustel või toetada nende ürituste järjepidevat läbiviimist.

Kontakt

MTÜ Tulipisar
E-post: info @ tulipisar.ee
Registrikood: 80320871
Arvelduskonto: EE982200221051376083

Mattias Jürgens
E-post: mattias @ tulipisar.ee

Neeme Tingas
E-post: neeme @ tulipisar.ee